ÚvodNaše realizácie /  Ohrev- bungalov Kanaš
Naše realizácie - Ohrev- bungalov Kanaš

Miesto realizácie: Kanaš (okr. Prešov)
Termín realizácie: 03/2013
Typ strechy: šikmá, škridľa
Typ inštalovaného systému: 1,5 kW- ohrev
Typ bojlera: 125 l AC/DC- M

 
Typ stavby a použité riešenie:

Novostavba rodinného domu v obci Kanaš (okr. Prešov) je obývaná 2 stálymi členmi rodiny. Vzhľadom na nerentabilnosť realizácie plynovej prípojky do objektu, je riešené  vykurovanie a ohrev vody elektrickou energiou. Zákazník nás preto z dôvodu zníženia energetických nákladov kontaktoval s požiadavkou vypracovania cenovej ponuky na fotovoltaický ohrev vody a návrhu napojenia nízkoteplotného podlahového vykurovania, ktoré je vhodne doplnené s radiátorovým kúrením (súčasťou našich služieb je aj bezplatná obhliadka objektu).
Po prvotnej obhliadke nízkoenergetického bungalovu a konzultácii so zákazníkom sme zvolili s ohľadom na potreby zákazníka a na už existujúci systém vykurovania, ktorý bol zvolený pri projektovaní stavby, nasledujúci systém zapojenia:

Montáž systému:

Do technologickej miestnosti sme umiestnili elektrický kotol značky Protherm- typ Raja, ktorý dokáže vďaka funkcii ako je spínanie HDO, príprave na podlahové kúrenie a zabudovanej ekvitermickej regulácii zabezpečiť stálu teplotu v objekte za veľmi prijateľných finančných podmienok. Elektrický kotol sme v ďalšej fáze prepojili so zmiešavacou čerpadlovou sústavou značky Hertz a následne celý systém odskúšali a spustili.
V nasledujúcej fáze prác sme na južne orientovanú časť škridľovej strechy nainštalovali Al konštrukciu s upevňovacími prvkami určenými na daný typ strechy a 6 ks fotovoltaických panelov o celkovom výkone 1,5 kW. V ďalšej časti inštalácie boli panely prepojené so 125 litrovým hybridným zásobníkom, ktorého DC špirála využíva ekologicky vyrobenú elektrinu z fotovoltaických panelov a AC špirála klasický spôsob ohrevu vody elektrickou energiou z verejnej siete.

Návratnosť systému:

Výpočet návratnosti investície do kompletnej dodávky ohrevu vody fotovoltaickým systémom sa podľa prepočtov pri dnešných cenách energie pohybuje do 9,8 roka. Záruka na výkon fotovoltaických panelov je pritom 20 rokov a životnosť až 35 rokov. Výrobca zásobníkov udáva 15- ročnú životnosť a poskytuje 5 ročnú záruku.

Celková dodávka:
Kompletná dodávka fotovoltaického systému na ohrev vody s predprípravou na dodávanie elektrickej energie do vnútornej inštalácie domu zahŕňala fotovoltaickú zostavu, prepojovacie súbory, štandardnú montáž, prepojenie systémov a dopravu.
Súčasťou dodávky bolo tiež použitie zmiešavacieho ventila, ktorý je pri výstupe nastavený na 45°C, vďaka čomu má zákazník reálne zabezpečených 250 litrov predohriatej vody na 45 °C doplnený o 10 litrovú expanznú nádobu, ktorá šetrí zásobník a predĺži tak jeho životnosť.

Ku kompletnej dodávke fotovotaického systému boli vykonané ďalšie práce:

-         montáž kompletnej kotolňovej časti (rozdeľovač, kotol, zmiešavacia čerpadlová sústava)
-         montáž domácej vodárničky
-         montáž ponorného čerpadla
-         montáž úpravovne vody

cel kotola- mal
strecha
strecha detail
technologicka miestnos
zsobnk
zsobnk s prepojenm
 
Display Num 
 
 

Naši zákazníci

“Profesionálny prístup, všetky práce boli vykonaná kvalitne a v termíne aký bol dohodnutý.
So spoločnosťou bola výborná komunikácia, môžem len odporučiť.”

"Vypracovali celý systém na mieru a dokázali mi poradiť a navrhnúť najvhodnejší spôsob montáže.
Nenavýšili dohodnutú cenu, ktorá bola stanovená po obhliadke, ako to robia niektoré firmy. Celkovo bol prístup z ich strany veľmi seriózny."

Prečo si vybrať práve nás?

Ponúkame Vám tri najdôležitejšie dôvody prečo by ste si mali vybrať naše služby:

1. Kvalita

2. Cena

3. Splnený termín dodávky a montáže

Dostávať akciové letáky

Naši Partneri

©2019 EKOSOLUTION, s.r.o. | Vytvoril Empresario TOPlist

S5 Box