ÚvodNaše realizácie /  Predohrev plynového kotla- Komárno, Hadovce
Naše realizácie - Predohrev plynového kotla- Komárno, Hadovce
Miesto realizácie: Komárno, Hadovce
Termín realizácie: 08/2012
Typ strechy: rovná, eternitová
Typ inštalovaného systému: 1,0 kW- predohrev plynového kotla
Typ bojlera: 80 l AC/DC

Typ stavby a použité riešenie:
Jednopodlažný rodinný dom v Hadovciach (časť Komárna), ktorý si mladý objednávateľ zrekonštruoval, mal pôvodne riešený ohrev TÚV plynovým stacionárnym kotlom so vstavaným zásobníkom. Keďže zákazník chcel znížiť energetické náklady v domácnosti v tom čase s dvomi členmi rodiny, rozhodol sa pre montáž fotovoltaického predohrevu pomocou hybridného bojlera o objeme 80 litrov a výkone 1,0 kW (celkovo 4 panely). Fotovoltaický systém sme umiestnili na eternitovú strechu o sklone 10° s polohovateľnou konštrukciou na 30 °a 60°, ktorá bola súčasťou dodávky. Vďaka takto vyhotovenej konštrukcii si dokáže zákazník zvýšiť celkový energetický zisk o 10% za rok. Celkový ročný výkon z fotovoltaických panelov je podľa softwérového prepočtu 1380 kWh. K návrhu zostavy pre zákazníkov používame verejne dostupný softwér, ktorý na základe zadaných parametrov vypracuje výpočet energetického zisku zvoleného fotovoltaického systému.
Po nainštalovaní fotovoltaických panelov na špeciálne vyrobenú konštrukciu boli fasádou domu v chráničke zvedené pripojovacie káble a prepojené s 80 litrovým hybridným bojlerom umiestneným v technologickej miestnosti. Vzhľadom na to, že plynové zásobníky sú všeobecnosti veľmi zle izolované a veľmi rýchlo chladnú, kotol potom už pri malom odbere TÚV zopne a vždy vyhreje zásobník do maxima. Pri použití nášho predohrevu sa do zásobníka kotla dostáva už horúca voda, ktorá zohrieva vodu v zásobníku a nedochádza k zbytočnému ohrievaniu vody v zásobníku kotla- kotlom. Ďalšou výhodou takéhoto prepojenia je, že dochádza k šetreniu plynového kotla a jeho zásobníka.

Návratnosť systému:
Zákazník, ktorý nás kontaktoval so žiadosťou o dodávku systému mal vopred dostatočné množstvo informácií ohľadne výhod a nevýhod solárnych technológii a taktiež predstavu približnej návratnosti. Podľa jeho slov mu asi najviac u solárneho systému prekážalo jeho prehrievanie a nie úplne bezúdržbová funkčnosť, k čomu u tohto typu fotovoltaickej zostavy nedochádza. Po oboznámení sa s výhodami fotovoltaickej zostavy a približnou návratnosťou systému v tomto prípade pri vtedy aktuálnych cenách energií je cca 13,5 roka, sme po vzájomnej dohode špecifikovali termín kompletnej dodávky. Životnosť bojlera je pri pravidelnej 3- ročnej údržbe 15 rokov a životnosť panelov 35 rokov.

Celková dodávka:
Súčasťou dodávky bolo tiež použitie zmiešavacieho ventila, ktorý je pri výstupe nastavený na 45°C, vďaka čomu má zákazník reálne zabezpečených 160 litrov predohriatej vody na 45 °C pri teplote 90°C v bojleri. Zákazníkovi sme tiež k bojleru pripojili filter vody, ktorý zabráni prenikaniu hrubých nečistôt a tým predĺži nielen životnosť bojlera, ale hlavne ochráni zdravie majiteľa. Kompletná dodávka systému zahŕňala fotovoltaickú zostavu, montáž, prepojenie systémov a dopravu. Majiteľ využil možnosť financovania fotovoltaického systému cez spoločnosť Quatro.
picture 004
picture 006
picture 007
 
Display Num 
 
 

Naši zákazníci

“Profesionálny prístup, všetky práce boli vykonaná kvalitne a v termíne aký bol dohodnutý.
So spoločnosťou bola výborná komunikácia, môžem len odporučiť.”

"Vypracovali celý systém na mieru a dokázali mi poradiť a navrhnúť najvhodnejší spôsob montáže.
Nenavýšili dohodnutú cenu, ktorá bola stanovená po obhliadke, ako to robia niektoré firmy. Celkovo bol prístup z ich strany veľmi seriózny."

Prečo si vybrať práve nás?

Ponúkame Vám tri najdôležitejšie dôvody prečo by ste si mali vybrať naše služby:

1. Kvalita

2. Cena

3. Splnený termín dodávky a montáže

Dostávať akciové letáky

Naši Partneri

©2019 EKOSOLUTION, s.r.o. | Vytvoril Empresario TOPlist

S5 Box