ÚvodNaše realizácie /  Predohrev plynového kotla – Vyšný Žipov
Naše realizácie - Predohrev plynového kotla – Vyšný Žipov

Miesto realizácie: Vyšný Žipov
Termín realizácie: 09/2012
Typ strechy: šikmá, eternit
Typ inštalovaného systému: 1,5 kW- predohrev plynového kotla
Typ bojlera: 100 l AC/DC- M

 

Typ stavby a použité riešenie:
Rodinný dom v obci Vyšný Žipov (okr. Vranov nad Topľou) so 4 členmi rodiny mal pôvodne riešený ohrev TÚV len plynovým kotlom so 100 litrovým zásobníkom. Zákazník nás kontaktoval s požiadavkou vypracovania cenovej ponuky (súčasťou u nás je aj bezplatná obhliadka objektu) a návrhom spôsobu riešenia ohrevu vody s využitím slnka. Objednávateľ pracuje ako rozpočtár v stavebnej firme na východnom Slovensku, takže si sám vyčíslil vynaložené vstupné investície v porovnaní s návratnosťou a životnosťou systému. Podľa jeho slov už skôr uvažoval o inštalácii solárneho systému, avšak odradila ho návratnosť finančných prostriedkov do kompletného systému spolu s nevýhodami, ktoré so sebou klasický solárny systém prináša (prehrievanie, prevádzkové náklady, vyššie investičné náklady). Pri našej návšteve sme po obhliadke objektu a konzultácii s objednávateľom navrhli prepojenie existujúceho systému s hybridným ohrievačom vody a pripojením fotovoltaických panelov. Objednávateľ už mal na južnej strane strechy objektu nainštalované fotovoltaické pole o výkone 7,0 kW s priamym predajom elektrickej energie do distribučnej siete, vďaka čomu poznal výhody použitia fotovoltaických panelov.

 

Montáž systému:
K existujúcemu 100 litrovému zásobníku vody umiestneného v pivničných priestoroch domu bol doinštalovaný 100 litrový hybridný zásobník určený k predohrevu plynového kotla spoločne so 6 fotovoltaickými panelmi o celkovom výkone 1,5 kW. Fotovoltaický systém (panely a hliníkovú konštrukciu) sme umiestnili na šikmú strechu s eternitovou krytinou so sklonom 20°. Fotovoltaické panely boli po nainštalovaní na strechu prepojené káblami s hybridným ohrievačom vody, ktoré sme v chráničke zviedli cez nepoužívaný komín. Takto nainštalovaný systém pomocou vstavanej 2,0 kW špirály zabezpečuje ohrev vody slnkom vyrobenou elektrickou energiou. Celá montáž bola bez zásahov do existujúcej stavby a spoločne so spustením systému trvala cca 7 hodín. Už podvečer mal zákazník možnosť sledovať ako mu novonainštalovaný systém nahrial vodu o 10 °C cca za 1 hodinu.

 

Návratnosť systému:
Výpočet návratnosti si majiteľ vypracoval sám, kde podľa jeho prepočtov pri dnešných cenách plynu sa návratnosť investície vynaloženej za kompletnú dodávku fotovoltaickej zostavy o výkone 1,5 kW pri predohreve plynového kotla pohybuje do 8,5 roka s 20 ročnou zárukou na výkon fotovoltaických panelov a ich 35 ročnou životnosťou, 5 ročnou zárukou na zásobník s 15- ročnou životnosťou.

 

Celková dodávka:
Kompletná dodávka systému s predprípravou na dodávanie elektrickej energie do vnútornej inštalácie domu zahŕňala fotovoltaickú zostavu, prepojovacie súbory, štandardnú montáž, prepojenie systémov a dopravu. Súčasťou dodávky bolo tiež použitie zmiešavacieho ventila, ktorý je pri výstupe nastavený na 45°C, vďaka čomu má zákazník reálne zabezpečených 200 litrov predohriatej vody na 45 °C doplnený o 10 litrovú expanznú nádobu, ktorá šetrí zásobník a predĺži tak jeho životnosť. Ku kompletnej dodávke ponúkame aj filtrovaciu súpravu vody, ktorá rovnako ako expanzná nádoba šetrí zásobník a predlžuje jeho životnosť (zákazník už mal filtr. sústavu nainštalovanú).

 

dsc_0098
dsc_0099
dsc_0100
dsc_0101
dsc_0102
dsc_0103
 
Display Num 
 
 

Naši zákazníci

“Profesionálny prístup, všetky práce boli vykonaná kvalitne a v termíne aký bol dohodnutý.
So spoločnosťou bola výborná komunikácia, môžem len odporučiť.”

"Vypracovali celý systém na mieru a dokázali mi poradiť a navrhnúť najvhodnejší spôsob montáže.
Nenavýšili dohodnutú cenu, ktorá bola stanovená po obhliadke, ako to robia niektoré firmy. Celkovo bol prístup z ich strany veľmi seriózny."

Prečo si vybrať práve nás?

Ponúkame Vám tri najdôležitejšie dôvody prečo by ste si mali vybrať naše služby:

1. Kvalita

2. Cena

3. Splnený termín dodávky a montáže

Dostávať akciové letáky

Naši Partneri

©2019 EKOSOLUTION, s.r.o. | Vytvoril Empresario TOPlist

S5 Box