ÚvodNaše realizácie /  Predohrev plynového kotla - Prešov
Naše realizácie - Predohrev plynového kotla - Prešov
Miesto realizácie: Prešov
Typ strechy: šikmá, plechová
Typ inštalovaného systému: 2,0 kW- predohrev plynového kotla
Typ bojlera: 125 l AC/DC- M


Typ stavby a použité riešenie:
Dvojgeneračný rodinný dom v Nižnej Šebastovej (okr. Prešov) mal pôvodne riešený ohrev TÚV plynovým kotlom so 125 litrovým zásobníkom. Keďže zákazník chcel znížiť energetické náklady v domácnosti so 7- členmi, ktoré vo vyúčtovacej faktúre za plyn a elektrinu boli spolu 2211,72 Eur, rozhodol sa pre montáž fotovoltaického predohrevu pomocou hybridného bojlera o objeme 125 litrov a výkone 2,0 kW (celkovo 8 panelov).

Fotovoltaický systém sme umiestnili na rovnú strechu o sklone 10° s polohovateľnou konštrukciou na 30 °a 60°, ktorá bola súčasťou dodávky, vďaka čomu sa celkový energetický zisk zvýši o 10%. Výkon z fotovoltaických panelov za rok je podľa prepočtu 2560 kWh. Vzhľadom na to, že plynové zásobníky sú veľmi zle izolované a veľmi rýchlo chladnú, kotol potom už pri malom odbere TÚV zopne a vždy vyhreje zásobník do maxima a situácia sa stále opakuje. Pri použití nášho predohrevu sa do zásobníka kotla dostáva už horúca voda, ktorá zohrieva vodu v zásobníku a nedochádza k zbytočnému ohrievaniu vody v zásobníku kotla- kotlom.

Návratnosť systému:
Pri ohreve TÚV plynom s kotlovým zásobníkom sa výsledná úspora vynásobí x2 vzhľadom na efekt nedohrievania sa. Celková ročná spotreba plynu v domácnosti bola 29 522 kWh v cene 0,0455 Eur za 1 kWh. Pri prepočte návratnosti pri využití všetkej vyrobenej energie (2560 kWh) iba na predohrev vody plynovému zásobníku sa investícia pri dnešných cenách plynu zákazníkovi vráti za 14,8 roka. Vzhľadom na 2,0 kW výkonnosť systému, ktorý zabezpečí ohrev TÚV v mesiacoch máj- september o 125 litroch v priemere do 15-tej hodiny, sa zákazník rozhodol pre využitie zvyšnej energie na dodávanie elektrickej energie do vnútornej inštalácie domu. Keďže fv panely fungujú na princípe svetelnosti, nie slnečnosti, znamená to, že až do tmy vyrábajú elektrickú energiu, ktorú by bolo nerozumné nevyužiť.
Hybridný bojler po ohriatí vody presmeruje jednosmerný prúd do 2,0 kW meniča, kde je zmenený na striedavý prúd a využitý na okamžitú spotrebu v domácnosti (spotrebiče v stand by režime, pranie, umývačka riadu, tv, počítač a pod.). Takýmto spôsobom dokáže zákazník ušetriť na ohreve vody a tiež na elektrickej energii v jednom zariadení.
Zákazník platí dodávateľovi za 1 kWh podľa poskytnutých podkladov 0,16 Eur, čo znamená, že za každú vlastnú vyrobenú kWh ušetrí 0,16 Eur čo celkovo návratnosť systému ešte zníži na cca desať rokov. Životnosť bojlera je pri pravidelnej 3- ročnej údržbe 15 rokov a životnosť panelov až 35 rokov. Konkrétnejšie čísla za úsporu budú poskytnuté k vyúčtovaciemu obdobiu: 08.04.2012- 05.04.2013.

Celková dodávka:
Súčasťou dodávky bolo tiež použitie zmiešavacieho ventila, ktorý je pri výstupe nastavený na 45°C, vďaka čomu má zákazník reálne zabezpečených 250 litrov predohriatej vody na 45 °C. Kompletná dodávka systému s predprípravou na dodávanie elektrickej energie do vnútornej inštalácie domu zahŕňala fotovoltaickú zostavu, montáž, prepojenie systémov, menič, dopravu a revízie.
Bojler
Bojler - termostaty
Konštrukcia - uchytenie
Konštrukcia - uchytenie
Konštrukcia s panelmi
Pohľad spredu
Zostava - panely
 
Display Num 
 
 

Naši zákazníci

“Profesionálny prístup, všetky práce boli vykonaná kvalitne a v termíne aký bol dohodnutý.
So spoločnosťou bola výborná komunikácia, môžem len odporučiť.”

"Vypracovali celý systém na mieru a dokázali mi poradiť a navrhnúť najvhodnejší spôsob montáže.
Nenavýšili dohodnutú cenu, ktorá bola stanovená po obhliadke, ako to robia niektoré firmy. Celkovo bol prístup z ich strany veľmi seriózny."

Prečo si vybrať práve nás?

Ponúkame Vám tri najdôležitejšie dôvody prečo by ste si mali vybrať naše služby:

1. Kvalita

2. Cena

3. Splnený termín dodávky a montáže

Dostávať akciové letáky

Naši Partneri

©2019 EKOSOLUTION, s.r.o. | Vytvoril Empresario TOPlist

S5 Box