Úvod
Ohrev vody a výroba elektriny PDF Vytlačiť E-mail

Hybridné ohrievače vody LOGITEX LX ACDC/M

Ako to funguje?

U hybridných ohrievačov vody modelovej rady M, dôjde po nahriatí vody na predvolenú teplotu k automatickému presmerovaniu elektrickej energie vyrábanej fotovoltaickými panelmi do meniča (viď animácia), kde sa zmení jednosmerný prúd (DC) na striedavý (AC). Takto vyrobený elektrický prúd sa prednostne spotrebováva v rámci vnútornej elektrickej siete- a ak výroba pokrýva okamžitú spotrebu v dome, nedochádza k odberu elektrickej energie z verejnej siete.

Výsledný efekt

Ekologicky vyrobená elektrická energia prináša majiteľovi finančnú úsporu (na vyžiadanie vypracujeme výpočet na Vami zvolený hybridný systém), ale je aj šetrná k životnému prostrediu.
Použitie ohrievača vody modelovej rady M umožňuje nielen 100 % využitie vyrobenej elektrickej energie z fotovoltaických panelov, ale umožňuje použitie väčších inštalovaných fotovoltaických zdrojov k objemu ohrievača vody, čo výrazne zlepšuje ohrev teplej vody aj pri malej intenzite slnečného žiarenia. V prípade väčšieho odberu teplej vody a následnom znížení jej teploty v ohrievači vody dôjde k automatickému presunu elektrickej energie z fotovoltaických panelov z meniča do ohrievača vody.
Menič sa vypne. Po nahriatí vody sa proces automaticky opakuje- zopne sa menič a vy ďalej dodávate Vami vyrobenú elektrickú energiu k Vašej priamej spotrebe. Výsledným efektom používania ohrievača vody Logitex LX ACDC/M je nielen teplá voda, ale aj vlastná výroba elektrickej energie pre domácnosť, ktorá sa môže použiť napríklad na napájanie klimatizácie alebo kúrenia. A to všetko ekologicky elektrickým čistým zdrojom.


Poznámka
Ohrievače vody modelovej rady LX ACDC/M zabezpečujú mechanické odpojenie DC prúdu pri odpojení meniča od verejnej siete.

Hybridné ohrievače vody LX ACDC/M+K

Ako to funguje?

U hybridných ohrievačov vody modelovej rady M a M+ K, dôjde po nahriatí vody na predvolenú teplotu k automatickému presmerovaniu elektrickej energie vyrábanej fotovoltaickými panelmi do meniča (viď animácia), kde sa zmení jednosmerný prúd (DC) na striedavý (AC).
Takto vyrobený elektrický prúd sa prednostne spotrebováva v rámci vnútornej elektrickej siete- a ak výroba pokrýva okamžitú spotrebu v dome, nedochádza k odberu elektrickej energie z verejnej siete.
Výsledným efektom je ekologicky vyrobená elektrická energia, ktorá prináša majiteľovi hybridnej zostavy finančnú úsporu (na vyžiadanie vypracujeme výpočet na Vami zvolený hybridný systém), ale je aj šetrná k životnému prostrediu.
Použitie ohrievača vody modelovej rady M umožňuje nielen 100 % využitie vyrobenej elektrickej energie z fotovoltaických panelov, ale umožňuje použitie väčších inštalovaných fotovoltaických zdrojov k objemu ohrievača vody, čo výrazne zlepšuje ohrev teplej vody aj pri malej intenzite slnečného žiarenia. V prípade väčšieho odberu teplej vody a následnom znížení jej teploty v ohrievači vody dôjde k automatickému presunu elektrickej energie z fotovoltaických panelov z meniča do ohrievača vody - menič sa vypne.
Po nahriatí vody sa proces automaticky opakuje- zopne sa menič a vy ďalej dodávate Vami vyrobenú elektrickú energiu k Vašej priamej spotrebe. Výsledným efektom po nainštalovaní hybridného ohrievača vody  LX ACDC/M od firmy EkoSolution je nielen teplá voda, ale aj vlastná výroba elektrickej energie pre domácnosť, ktorá sa môže použiť napríklad na napájanie klimatizácie alebo kúrenia. A to všetko ekologicky elektrickým čistým zdrojom.

Poznámka
Ohrievače vody modelovej rady LX ACDC/M+K zabezpečujú mechanické odpojenie DC prúdu pri odpojení meniča od verejnej siete.

Fotovoltaická zostava - ohrev vody a výroba elektrickej energie

Typ zásobníka Odporúčaný počet panelov Výkonnostná rada Cena zostáv bez montáže Cena kompletného dodania a spustenia systému
1. LX ACDC/M ABC 100 l 6 1,5 kWp 2359 €
4219 €
2. LX ACDC/M ABC 125 l 8 2,0 kWp 2895 €
4755 €
3. LX ACDC/M ABC 160 l 8 2,0 kWp 2948 €
4796 €
4. LX ACDC/M ABC 200 l 8 2,0 kWp 2997 €
4896 €
ohrev_vody_vyroba_energie
*Ceny zostáv sú štandardizované, konečná cena kompletného dodania a spustenia systému je určená na základe osobnej obhliadky objektu, ktorú v prípade splnenia podmienok realizujeme bezplatne. Pre viac informácií nás kontaktujte.
V cene zostavy bez montáže je započítané:
hybridný zásobník vody LX ACDC/ M+K
potrebný počet fv panelov
montážne prvky na uchytenie panelov na šikmú strechu
istič DC prúdu
zmiešavací ventil
konektory a prepojovacie káble

V cene zostavy bez montáže je započítané:

  • hybridný zásobník vody LX ACDC/ M+K
  • potrebný počet fv panelov
  • montážne prvky na uchytenie panelov na šikmú strechu
  • jednofázový DC/AC menič 2.0 kW
  • istič DC prúdu
  • zmiešavací ventil
  • 2- krát konektory a prepojovacie káble- 2 x 30 m

Výkon FV panelov = 250 Wp/ 1 panel

Poznámka:
Ohrievače vody modelovej rady LX ACDC/M+K zabezpečujú mechanické odpojenie DC prúdu pri odpojení meniča od verejnej siete.
 

Naši zákazníci

“Profesionálny prístup, všetky práce boli vykonaná kvalitne a v termíne aký bol dohodnutý.
So spoločnosťou bola výborná komunikácia, môžem len odporučiť.”

"Vypracovali celý systém na mieru a dokázali mi poradiť a navrhnúť najvhodnejší spôsob montáže.
Nenavýšili dohodnutú cenu, ktorá bola stanovená po obhliadke, ako to robia niektoré firmy. Celkovo bol prístup z ich strany veľmi seriózny."

Prečo si vybrať práve nás?

Ponúkame Vám tri najdôležitejšie dôvody prečo by ste si mali vybrať naše služby:

1. Kvalita

2. Cena

3. Splnený termín dodávky a montáže

Dostávať akciové letáky

Naši Partneri

©2019 EKOSOLUTION, s.r.o. | Vytvoril Empresario TOPlist

S5 Box